Resultat Firmakeppni 2010

Lätt klass vuxen

Placering Startnr Ryttare Häst Sponsor
1 49 Eva Brun Aron fra Barkarstödum Pavo Foder
2 37 Michaela Larsson Nanna från Olsbacken Fors Gård
3 41 Denise Degerholm Snarfara från Sör Sellnäs Sör Sällsnäs islandshästar
4 48 Caroline Agerhill Halastjarna från Agersta Streufex
5 38 Eva Andersson Teitur från Hällan Bilia
6 40 Felicia Gilbertsson Flosi från Solbacka Spånga ridsport
7 39 AnnChristine Pettersson Teitur Tungelsta boden
8 47 Ellinor Fuchs Omur från Westerlund Smart Invest
9 30 Frida Johnsson Bjarmi fra Hejelte Tidningen Ridsport
10 35 AnnCharlotte Lind Hersir Lambertssons

Lätt klass ungdom

Placering Startnr Ryttare Häst Sponsor
1 19 Hanna Brun Stjarna fra Sydri-Ulfsstödum Pavo Foder
2 1 Sandra Lindholm Silfurtoppur från Stora Nyborg Mökkur Ryttarsällskap
3 12 Therese Åström Kolbeinn Sverige Täcket
4 24 Emma Ragfelt Milla från Borna Palmborgs Åkeri
5 16 Alexandra Lindeberg Fluga fra Heidi Älvsjö Hårstudio
6 22 Nicole Kågefors Gosi från Bobäcken J Kågefors Bygg
7 21 Elin Hedman Arigeir från Slätterne Gård TV 4
8 5 Marilinn Lauridsen Andersson Megas fra Forscreti SVT
9 6 Siri Brever Kjalar från Oingården Lambertsson
10 14 Linda Mårtensson Svala fra Östiberget Hööks Ridsport

Mellanklass vuxen

Placering Startnr Ryttare Häst Sponsor
1 79 Louise Sieka Omi fra Ulfljotsvatni
2 65 Josefin Norrestam Frimann fra Stykkisholmi Streufex Strö
3 77 Camilla Schön Össur fra Thufu
4 71 Ann Nyman Geimfari
5 76 Fanny Melmblom Hrönn fra Hrappsstödum Tibia
6 73 Sara Olsgärde Teitur från Agersta
7 83 Madeleine Engwall Silfur-Blesi från Lännäs
8 69 Sara Bergman Messa fra Kirkjubae Palmborgs Åkeri

Mellanklass ungdom

Placering Startnr Ryttare Häst Sponsor
1 57 Malin von Zweigvergk Haleggur från Hyndevad
2 55 Kristina Pettersson Gimsteinn från Östra Greda Isirider
3 93 Sofia Larsson Kolfaxi fra Fruemose Dalarö Sjötransporter
4 26 Cecilia Lundgren Athorka från Fors Gård Fors Gård
5 60 Elsa Eriksson Reyr
6 58 Rebecca Blomqvist Draumur från Minneborg Spånga ridsport
7 18 Sofia Grundsten Orion från Slätterne Mökkur Ryttarsällskap

Elitklass

Placering Startnr Ryttare Häst Sponsor
1 59 Johanna Berg Svartur
2 88 Johanna Asplund Gjöf fra Magnusskogum Real naturgymnasium
3 91 Emma Larsson Jökull fra Reykjaholi Dalarö Sjötransporter
4 85 Anne Fornstedt Gumi fra Dallandi Agria
5 87 Jeanette Söderström Ylur fra Vatnasholti
6 89 Michaela Älvenstrand Fursti fra Hakoti
7 86 Sofia Berghök Svalur från Mörtö Älvsjö Hårstudio
8 92 Marie Carlsson Dalmar fra Hrappstödum Dalarö Sjötransporter

Bäst utklädda sponsorekipage

51 Sanne Palmborg Sunna-Örk fra Nordur-Vik Älvsjö Hårstudio

Kommentarer inaktiverade.